Pomoc

Przeglądanie katalogu, szukanie

Wyszukiwanie informacji w katalogu odbywa się poprzez korzystanie z drzewka kategorii, które widoczne jest na stronie głównej katalogu, oraz poprzez wpisywanie słów kluczowych do formularza wyszukiwarki katalogu, który również jest umieszczony na stronie głównej katalogu.

Wyniki wyszukiwania można dowolnie sortować. Wyróżniamy 4 główne rodzaje sortowań wyników:

  • Sortowanie wg. Alfabetu
  • Sortowanie wg. Oceny innych użytkowników
  • Sortowanie wg. Daty dodania serwisu do katalogu

Wyniki wyszukiwania można również filtrować i zmieniać sposób ich wyświetlania, aby tego dokonać wystarczy wybrać opcję ustawienia, po czym z rozwiniętej listy ustawień należy wybrać preferowane przez nas opcje, np. filtr rodzinny - który zablokuje wyświetlanie się serwisów serwisów o tematyce erotycznej.

Dodawanie stron do katalogu

Aby dodać serwis do katalogu wystarczy wybrać opcje dodaj.

Gdy przejdziemy do tego działu katalogu, system spyta nas o adres url proponowanego serwisu w celu weryfikacji adresu, aby wyeliminować podwójne wpisy.

Gdy adres zostanie zaakceptowany użytkownik zostanie poproszony o wypełnienie formularza a w nim:

  • Tytuł: w to pole należy wprowadzić tytuł serwisu, który ma zostać dodany. Tytuł serwisu nie może być dłuższy niż 160 znaków, nie można również umieszczać w nim znaków specjalnych oraz adresów, e-mail czy numerów telefonów.
  • Opis: w tym polu należy krótko scharakteryzować serwis, opisać go w 2-3 zdaniach. Opis nie może przekraczać 255 znaków. W opis nie można wpisywać adresów, telefonów itp.
  • Słowa kluczowe: w to pole należy wstawić kilka słów kluczowych charakteryzujących serwis, który ma zostać dodany do katalogu. Ilość znaków użytych przy tworzeniu słów kluczowych nie może przekroczyć 255 znaków, słowa kluczowe nie mogą się powtarzać.
  • E-mail: w to pole należy wpisać adres e-mail po to ażeby redakcja katalogu mogła się kontaktować z użytkownikiem zgłaszającym serwis, dzięki temu użytkownik dostanie informacje dotyczącą zaakceptowania serwisu.

Kolejnym ostatnim już krokiem jest wybór kategorii, do których serwis na przynależeć. Kategorie należy wybierać starannie w przeciwnym wypadku serwis nie zostanie zaakceptowany przez redakcje katalogu. Np. jeśli serwis dotyczy stricte motoryzacji nie może znajdować się w kategorii gry.

Kontakt

Aby skontaktować się z redakcją katalogu należy skorzystać z formularza kontaktowego.